Chłonąc

Co jest najpiękniejszego w maju? – powiedziałabym, że wszystko. Kocham ten miesiąc najbardziej ze wszystkich w roku. Wtedy mam najwięcej energii. W maju mam urodziny – typowe dziecko wiosny. Jednak gdybym miała wybrać tę jedną rzecz, byłby to…obłędny zapach powietrza. O dowolnej porze dnia.

W tym roku mam wiele powodów by wychodzić z domu o świcie, popołudniu, wieczorem, w nocy. W ostatnich latach zasiedziałam się nadto w czterech ścianach, lecz od prawie miesiąca mieszka ze mną pewna piesia. Takie „maleństwo” – owczarka niemiecka długowłosa. Już dawniej miałam takie właśnie „maleństwa” (owczarek niemiecki, golden retriever), wymagające mnóstwa ruchu, które odchowywałam od szczeniaka. To mnie zawsze aktywizowało maksymalnie. Tym razem też tak się stało.

Dziennie, tygodniowo robimy mnóstwo kilometrów maszerując, biegając. Już w ciągu pierwszego tygodnia z Nią, miałam okazję więcej rozmawiać z żywymi ludźmi niż przez co najmniej ostatnie półrocze. Psiarze nadal są ludźmi otwartymi, rozmownymi, jak dawniej. Miło znów dołączyć do tego grona.

A jeszcze milej…dzielić codzienność z tak wspaniałą piesią jak ONA ❤ Bo jest wspaniała. Ależ mi się trafiło…odchowana, zrównoważona, kochana. Pracujemy nad relacjami między nią a kicią. Piesia jest trochę mało delikatna (przebywała dotąd z innymi owczarkami), a kicia…lubi rządzić 😉 Nie chcę tego zepsuć, więc powolutku. Trzeba dać czasowi czas.

A wracając do maja, to aktualnie, pierwszym co robię gdy wychodzę z klatki schodowej na dwór, to głęboki wdech przez nos, by chłonąć ten boski zapach majowego powietrza. Za każdym razem odrobinkę inny ❤ Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Reklama

6 myśli na temat “Chłonąc

 1. Po 19 latach pobytu z nami i mój piesio odszedł na drugą stronę w smugę cienia. Nie lubił dużo chodzić, a gdy padał deszcz, nie chciał wcale wyjść, tylko po załatwieniu, wracał do domu. Tak mają jamniki 🙂
  Zasyłam serdeczności

  Polubione przez 1 osoba

 2. Mam to wielkie szczęście, że wiem o Piesi od pierwszych dni. Podziwiam Twoje samozaparcie w uczeniu psinki współżycia z kicią, z innymi pieskami i ogólnie podejścia proedukacyjnego. Tacy właśnie ludzie powinni mieć zwierzęta, a raczej być domem dla zwierzaków.
  Wspaniale słyszeć, że Ci tak dobrze płynie maj. :)))
  Uściski!

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ach, piesia zmieniła moje nadmiernie leniwe, kanapowe życie o 180 stopni ❤️ A pracę ze zwierzętami bardzo lubię 😁 Oby maj był nadal piękny i kolejne miesiące też! 🍀 Ściskam!

   Polubienie

   1. Taki Piesio faktycznie zmienia życie całkowicie, bo nie da się spokojnie leżeć wiedząc, że zwierzak musi wyjść na spacer za potrzebą albo żeby się wybiegać. Niezależnie od dnia i pogody! 🙂
    Ale widzę, że dobrze Ci to robi, więc wiele radości Wam!!!!

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s